Anasayfa / Google / Google Map Aradığınız Şeyin Kolaşlaştıran Sistemdir

Google Map Aradığınız Şeyin Kolaşlaştıran Sistemdir

Google map sizlerin herhangi bir siteden aradığınız şeye ulaşmanızı kolaylaştıran bir sistedir. Bu sistem sayesinde, site içinde bulunan herzeyi görebilir ve bu sayede o an aramadığınız ancak ilerde arayabileceğiniz ya da daha önceleri karşınıza çıkmış olan bir şeyi bile bulabilirsiniz. Google map özelliği sayesinde artık site âminleri de sitelerini daha üst sıralara taşıyabilmektedirler. Google şirketi, sitelerinde Google map özelliğini kullanmaların daha üst sıralara çıkacağıyla ilgili gerekli bilgilendirmeyi yapmıştır. Bu sebeple sitenizin daha üst sırada çıkması için sizler de eğer site sahibi iseniz o zaman Google map özelliğini sitenizi ekleyebilirsiniz. Bu sayede sitenize gelenler de kolay bir şekilde sitenizin ne üzerine olduğunu ve içeriğinde neler olduğunu görebilir. Google map kullanımı oldukça basittir. Sitenin belirli yerlerinde ve ana sayfada bulunan sekmeye tıklamanız şeklinde Google map hizmeti karşınıza çıkacaktır. Bu özellik sayesinde artık kolay bir şekilde sizler o sitede aramış olduğunuz şeyi bulacak ve ona göre zaman kaybetmeden işlemlerinizi halledebileceksiniz. Sitenizin bu şekilde kolay kullanımına sahip olması ili artık bundan sonraki işleklerde de her zaman ilk aranan site olma özelliğine kavuşacaktır. Sitenizle ilgili bir sorun çıkması durumunda da bu sorunun giderilmesi amacıyla şirketlerde gerekli yardımı alabilirsiniz. Ülkemizde web tasarımıyla ilgili birçok şirket bulunmakta ve bu şirketler sayesinde kolaylıkla web hizmeti verilmektedir. Site içi aradığınız her ne olursa olsun, bu sizlere anında gösterilmekte ve bu gösterim imkânlarından sizler de yararlanabilmektesiniz. Google map özelliğini Google yardımıyla kendiniz kuracağınız gibi, bunu daha profesyonel şekilde web tasarı şirketleri de gerçekleştirmektedirler. Bu durumda kaliteli bir siteyle çalışarak web tasarım işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Google map kullanımı sandığınız kadar zor bir şey değildir. Bu özellikten yararlanmak için sitenin ana sayfasına girerek harita veya site haritası gibi map özelliğine vurgu yapan sekmeye tıklamanız durumunda gerekli sayfaya ulaşırsınız. Bu sayede sizler de site yetkilileri de bu hizmetten kazançlı çıkmış olur. Çünkü asıl amacı hizmet vermek olan site, sizlere hizmet sunmak suretiyle amacını gerçekleştirmiş olur. Bu sayede sizler de site ile ilgili işlemlerinizi gerçekleştirdiğiniz için diğer işlerinizi daha çok zaman ayırabilirsiniz. Google maps kullanımında bir sorun yaşamanız durumunda sitenin adminleriyle iletişime geçmek suretiyle bu sorununun hızlı bir şekilde çözülmesini sağlayabilirsiniz. Google maps kullanımına dair forumlardan da istediğiniz bilgiyi elde edebilirsiniz. Google maps sayesinde artık site içinde ihtiyacınız olan bilgiyi hızlı bir şekilde bulabileceksiniz. Sizlere hızlı ulaşım imkânı veren hizmetleri sürekli artırmakta olan Google de maps kullanımına artı bir puan vermekte ve bu sayede sizler, istediğiniz okunabilirlik seviyesine yükselmektesiniz. Bu seviyeye geldikten sonra burada kalmak için de bir takım uygulamalar yapmanız ve maps özelliğinde güncellemeler sağlayarak sitenizin sürekliliğini sağlayan uygulamalara sahip olabilmektesiniz. Site içi erişim imkânlarını sizlere her zaman sağlamaya çalışan Google sitesi de bu tarz uygulamalara artı puan vermek suretiyle setlerinizin en üst sıralarına gelmesini sağlamaktadır.

Bu sayede Google ile yapmış olduğunuz blogspotların veya sitelerin daha üstlerde görünmesini sağlayabileceksiniz. Site içi arama faaliyetlerini kolaylaştıran uygulama sayesinde artık sizler de kolay bir şekilde site içinde aramış olduğunuz bir şeye ulaşabileceksiniz. Eğer bu uygulamalara rağmen siteniz halen en alt sıralarda yer alıyorsa, o zaman sitenizde çalıntı içerik olabilir. Ya da sitenizin güncellenmesinde bir sorun yaşanabilir. Bu sebeple sitenizin güncellenme işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirmeleri için site çalışanlarıyla irtibat kurarak bu işlemleri sizin yerinize yapmalarını sağlayabilirsiniz.

 

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Google Asistan Nedir? Nasıl Kullanılır?

Google Asistan uygulamasını İOS işletim sistemindeki Siri olarak düşünebilirsiniz. Sirinin Androide uyarlanmış hali olan Google …