Anasayfa / Google / Google Webmaster Tools Sitemap Kaydı Nasıl Yapılır?

Google Webmaster Tools Sitemap Kaydı Nasıl Yapılır?

Google webmaster tools sitemap kaydı nasıl yapılır sorunuza cevaben Google sitesinden gerekli başvuruları yapmak suretiyle kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede siteniz daha kolay ulaşılabilir bir hale gelmekle kalmayacak ve müşteriler için daha sonraları da ziyaret edilebilir bir duruma gelecektir. Sitenizle ilgili map özelliklerini tamamlamak suretiyle sitenizin daha kullanılabilir bir duruma gelmesini sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda bir sonraki alakalı konuyla ilgili de arama yapılacak olan yer olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Google maps sayesinde artık üst sıralara çıkma şansınız artacak ve bu sayede ilk ulaşılan siz olacaksınız. Bu durum sitenizin kalitesini de gösterdiği için, sizler adına iyi bir izlenim bırakabilir. Bu sebeple eğer sizler de müşterilerinizde iyi bir izlenim bırakmak istiyorsanız, o zaman sitenize map özelliğini eklemelisiniz. Ancak bu sayede sitenizle ilgili aramaların amacına ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda sitenizin genel hatları hakkında bilgi veren bir özelliğe de kavuşması sebebiyle, siteniz aha tercih edilebilir bir hal alacaktır. Bu şekilde siteni için gerekli düzeltmeleri sağlamak suretiyle amacınıza kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu kayıt işlemi seo işleri ile alakalı bir işlemdir.

 

Google webmaster tools sitemap kaydı nasıl yapılır ile ilgili olarak Google de yaklaşık iki milyon, tane sonuç karşınıza çıkacaktır. Bu sonuçlardan sizlere uygun olanıyla ilgilenmek suretiyle gerekli işlemleri yapabilir ve site kaydı yaptırmak suretiyle artık sitenize harita özelliğini de eklemiş olursunuz. Bu sayede de üyeler sizin sitenize geldiğinde,- çok daha kolay bir şekilde size ulaşmakla kalmayıp, aynı zamanda sitenizle ilgili de bilgi sahibi olabilirler. Bu sayede kolaylıkla sitenizi tanıtmayı amaçlayan Google map özelliği sayesinde sitenizde her kim ne arıyorsa, aradığı şeye çok kısa bir zaman diliminde ulaşacaktır. Aynı zamanda site içinde neyin nerede olduğunu bilen kullanıcıların, başka bir zaman da sizin vermiş olduğunuz hizmete yakın bir hizmete ihtiyacı olması durumunda gene aynı siteye yani sizin siteni gelecek ve bu sayede sitenizin okunurluğunu artırmak suretiyle site içi trafiği de artıracaktır.

 

Site içi en uygun şekle sokma işlemlerinizle ilgili en önemli kurallardan bir tanesi olan site haritası özelliği ile artık sitenizin tamamı bir sayfada görülebilecektir. Bu sayede sitenizle ilgili herhangi bir merakı olanlar, hızlı bir şekilde sitenize ulaşmak suretiyle işlemlerini hızlı ve keyifli bir şekilde gerçekleştirebileceklerdir. Site içinde aradığını kolay bir şekilde bulma imkânı veren site haritaları özelliği sayesinde artık sitenizden herhangi bir ihtiyacını gidermeye çalışan kullanıcılar sizlere güvenecek ve bundan sonraki arama işlemlerini de siteleriniz aracılığıyla gerçekleştireceklerdir. Site kaydı için Google arama motorlarından veya web tasarım şirketlerinden gerekli yardımı alabilirsiniz.

 

Almış olduğunuz profesyonel yardım sayesinde site içi işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirerek sitenize bir harita yüklemesi yapabileceksiniz. Sitenizde bir sorun yaşanması durumunda da sizlere yardımcı olacak olan şirketlerinizle artık güvenli bir alışveriş süreci geçirmiş olacaksınız. Hazırlatış olduğunuz sitelerle ilgili bir sorun yaşamanız durumunda sizlere etkin bir şekilde yardım edecek olan web tasarım siteleri, siteyi hazırlayarak size vermekle kalmazlar, bundan sonraki süreçte de sizlere yardımcı olmak suretiyle işlemlerinizi gerçekleştirirler. Site haritanızı da ekledikten sonra, sitenizle alakalı kullanılabilirlik oranlarını artırmak için ellerinden geleni yapan site çalışanları sayesinde sitenize hiçbir işlem yapmaksızın müşteri çekebilirsiniz. Bu müşterileri çektikten sonra da sundunuz malın veya hizmetin reklamını yaparak kolay bir şekilde tüm dünyaya duyurulmasını sağlayabilirsiniz. Bu özellikleri sayesinde site trafiğinizi artırmak için site haritasının olması zorunludur.

 

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Google Zengin Kartlar Nedir?

Zengin snippet’lerin refahına dayanan arama sonuçları için yeni bir biçimdir. Zengin snippet’lere benzer şekilde, zengin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir