SEO

HTML Nedir? Html Seo İlişkisi

Web sayfalarının hazırlanması için kullanılan bir sistemdir. HTML bir programlama dili değildir. Sadece bilgisayarlarımızda kullandığımız Web sitelerini hazırlarken kullanırız. Web sayfasına dönüştürmek için kullandığımız kodlar; chrome, Firefox ve internet explorer gibi tarayıcılardır.

HTML’nin Hizmetleri Nelerdir?

 • Görsel, yazı, videoların Web sayfalarına konumlandırılmasını sağlamaktadır.
 • Hazırlanan bu içeriklerin doğru şekilde internet sitelerinde görüntülenmesine olanak verir.
 • Arama motorlarına baktığımızda Web siteleri hakkında bilgi vermektedir.

Bu sistemin en büyük kolaylığı, kodları yazmak için program yüklemek zorunda kalmayız. Wordpad, not defteri, word gibi metin editörü HTML sayfaları için yeterlidir. Kodları yazarken bunu daha kolay hale getirmek için dreamwear, sublime text ve notepad++ Araçlarını kullanabiliriz. Ve bu kodlar yazıldıktan sonra; htm, xhtml, html şeklinde tarayıcıların anlayacağı şekilde kaydedilmesi gerekmektedir.

Html

HTML Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Tag birimine dikkat edilmelidir;
 • Açılan etiketler kapatılmalıdır. Etiketler / işareti ile kapatılır.
 • Unutmamak gerekir ki, HTML kodları Türkçe karakter yer almaz.
 • Etiketler yazılırken küçük ya da büyük Harf tercih edilir. Fakat genelde küçük harfler tercih edilir.

HTML’de Bağlantı Nasıl Oluşturulur ?

Açık bir ifade kullanmak gerekirse, gezinti işlemlerinin temelini oluşturmaya HTML bağlantı hazırlama diyebiliriz. Web sayfası da bir çok alt başlık menüden oluşmaktadır. Bu durum için, HTML kodları bir bağlantı oluşturur.

HTML SEO İlişkisi Nedir?

HTML seo ilişkisini detaylı olarak incelediğimiz Zaman bacı küçük mühendislik farkları görebiliriz.

Bu sistem ile daha az kod gerektirdiği için, kod dosyasının boyutunu düşürerek site hızında yükselmeye neden olmaktadır. Bu olumlu gelişme elbette seo ya faydalı olacaktır. Bu düzenle HTML-5 sitenin daha düzenli taranmasını sağladığı için de googlebotların vazgeçilmezidir.
Bu duruma örnek verecek olursak, “article” etiketi ile ulaşmak istediğiniz seo anahtar keşimesini girebilir ve bununla iyi çalışmalar yapabiliriz. Bunun sağladığı avantaj semantik index oranında hızı artırmaktır. HTML-5 Seo yazılım alanında etiket ve kodlama değişikliklerinde en önemli faktör olduğunu vurgulayabiliriz. Buna sahip değilseniz seo da geri planda kalmış olacaksınız.

Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. html kodlarını bilmek bizlere ne gibi kazançlar sağlar? site yapımında nasıl yardımcı olur?

  1. site yapım aşamasında kullanılan betik diye adlandırdığımız dil’dir öncelikle site açıldığında gördüğünüz herşey html kodlarından ibarettir site yapımında günümüzdeki en populer dil’dir

 2. Merhabalar, HTML Yazarken Nelere Dikkat Edilmelidir? HTML’de Bağlantı Nasıl Oluşturulur ? ve son olarak ta HTML’nin Hizmetleri Nelerdir? şimdikten verilen cevaplar için teşekkür ederim.

  1. Merhabalar Kemal Bey,
   Tag birimine dikkat edilmelidir;Açılan etiketler kapatılmalıdır. Etiketler / işareti ile kapatılır.Unutmamak gerekir ki, HTML kodları Türkçe karakter yer almaz.Etiketler yazılırken küçük ya da büyük Harf tercih edilir. Fakat genelde küçük harfler tercih edilir. Açık bir ifade kullanmak gerekirse, gezinti işlemlerinin temelini oluşturmaya HTML bağlantı hazırlama diyebiliriz. Web sayfası da bir çok alt başlık menüden oluşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu