Web Tasarım

Kaliteli Web Tasarım Şirketleri

İnternette şirketinize ait bir sayfa belirlemek ve kendinizi tanıtmak istiyorsanız; hemen bir web sayfası oluşturmalısınız. Burada firmanıza ait bütün bilgiler ve satışta olan bütün ürünler en ince detayına kadar yer almalıdır. Ayrıca sayfanızı ziyaret eden kişilerin de bütün aklına takılan soruları cevaplaması da gereklidir. Bütün bunlar kaliteli web tasarım şirketleri sayesinde olmaktadır.

Kendinizin yapmış olduğu amatörce web tasarımlar; hem sade hem de göze hitap etmiyor olabilir. Gerek tasarım gerekse metin bakımından internet sayfanızı ziyaret eden kişilerin ilgisini çekecek ve daha da önemlisi çok kişiyi sizin sitenize yönlendirecek çalışmaların yapılması gerekmektedir. Kullanılan renkler birbiriyle uyumlu ve bir o kadar da göz yormaması gerekmektedir. Sitenizde kaliteli web tasarım uygulanması için profesyonel kişilere ihtiyacınız olacaktır.

Kaliteli Web Tasarım Nedir?

Kaliteli Web Tasarım Nedir?

İnternet siteniz firmanızın yüzü gibidir. Hangi meslek dalı ile uğraşıyorsanız; o ürünlerin tanıtımının yapılması ve ürünlerle ilgili ayrıntılı detayların metin, resim ya da video ile tanıtılması gerekmektedir. Bir amaç doğrultusunda sitenizin estetik bir görüntüye sahip olması, sitede yapılması gereken bütün planlamaların yapılması, bir düzen içerisinde görücüye çıkması hedeflenir. Bütün bu işlerin yapılması için kaliteli web tasarım nedir? Sorusu önümüze çıkarmaktadır.

Web tasarım işi ile uğraşan şirketlerde bulunan web tasarımcıları sitenizde baştan aşağıya neler olması gerektiğini kurgular, sistemsel olarak tasarıma geçer ve bunun için bütün yapılması gereken çalışmaları bir plan dahilinde yürütür. Sonucunda da oldukça güzel, siteye giriş yapan kişileri etkileyen ve insanların aradıklarını bulan bir yer elde ederler. Dikkat edersek büyük firmaların web sayfaları oldukça etkileyicidir ve insanlar siteye giriş yaptıklarında uzun zaman oradan ayrılamazlar.

Kaliteli web tasarımın şirketlere ne gibi faydası olmaktadır? Sorusu çoğu kişilerin aklına gelmektedir. Kaliteli ya da kalitesiz kavramları neye göre belirlenir? Bu soruların cevaplarını buluyor olmak size ve sitenize oldukça faydalı olacaktır. Kaliteli web sitelerininfaydalarını şöyle sıralayabiliriz:

 • İnternet kişilerin sıklıkla kullandığı bir iletişim aracı olduğuna göre; internette araştırma yapan kişilerin firmanıza ulaşması oldukça kolay olacaktır. Kaliteli bir tasarım ile reklamınızı yapabilirsiniz.
 • Çok kişinin sizi tanımasını ve müşterilerinizin artmasını sağlayabilirsiniz.
 • Gece ya da gündüz insanların sizin sitenizde olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Kişiler hangi şehirde yaşıyor olursa olsun; her an sitenize giriş yapabilirler.
 • Arama motorlarında üst sıralarda yer almak istiyorsanız; iyi bir SEO uygulamasını sitenizde elde edip üst sıralarda yer alabilirsiniz.
 • E ticaret sistemi ile satış yapmayı hedefliyorsanız; birçok yere reklam verme maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz.

Kaliteli Web Tasarım Nasıl Olmalı?

Karmakarışık ve ilgi çekmeyen görüntüde olan web siteleri yerine; hem sade hem de düzenli olan web siteleri satışlarda daha avantajlı olacaktır. İnternette araştırma yapan kişiler; kafa karışıklığı yaratmayan ve aradığını çabuk bulan tarzda sitelerde daha çok zaman geçirmektedir. Kaliteli web tasarım ajansı, teknolojinin gerektirdiği bütün programları ve yazılımları kullanmaktadırlar. Bunun sonucunda da ortaya siteye giriş yapan kişilerin memnuniyetleri çıkmaktadır.

Sitenizi çok fazla kullanıcıyı yönlendirmek için hazırlamak istiyorsanız; kaliteli web tasarım nasıl olmalı? Sorusuna cevapları da bulabilmelisiniz. Fazla kişilerin sitenizde dolaşıyor olması haliyle firmaların kazançlarını da etkileyecektir. Sade fakat etkileyici bir tasarımın yanı sıra yapılması gereken SEO çalışmalarının uygulanması sonucunda; üst sıralarda yer alabilir ve sitenizin çok kişi tarafından ziyaret edilmesini sağlayabilirsiniz. Kaliteli bir web tasarım için olması gereken unsurları sıralayacak olursak:

 • Satışı yapılacak ürünlere ait olan bilgiler kolayca bulunan ve hemen anında satın alınan özelliklere sahip olmalıdır.
 • Siteniz hizmet edeceği amaca uygun olmalıdır. Amaç dışına çıkan görüntüler ve bilgiler kişilerde kafa karışıklığına neden olabilir. Giriş yapan kişilerin sitenizi çabuk terk etmesi de bundandır.
 • Kişilerin aradığını çabuk bulmalarını için seçenek sayılarının az olması gerekmektedir. Ziyaretçileri kendileri ile ilgili olan alana yönlendirmelisiniz.
 • Sitenizde kullanıcıların ilgisini çeken ve işinizle alakalı renkleri seçimlerinde bulunmanız gerekmektedir.
 • Sade ve temiz bir tasarım üzerine hazırlanmış olan web sayfaları kullanıcının ilgisini daha fazla çekmektedir gerçeğini unutmamalısınız.

Görüldüğü üzere sitenizde kaliteli bir web tasarım hazırlanması için dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bütün bunlar web tasarımcıları tarafından çalışılmakta ve hazırlanmaktadır. Tasarım firmalarında yazılımcı, grafiker ve marka yöneticileri bulunmaktadır. Bu kişiler sitenizin ön plana çıkmasını ve dikkat çekici olmasını bir plan dahilinde hazırlarlar, size sunarlar ve sitenizi faaliyete geçirirler.

Sitede kullanılacak olan yazı türünün belirlenmesi, sitenin ana yüzünün ne olacağına karar verilmesi yazılımcı tarafından yapılmaktadır. Sitede kullanılacak ara ve ana renklerin ne olacağı kararı ile hangi rengin sitenize uygun olduğunu grafiker belirlemektedir. Marka yöneticileri sitenizdeki SEO uygulaması ile ilgilenir ve sizi arayanların çabuk bulmasını sağlar. Bunun için de işinizle ilgili bazı anahtar kelimeler belirlenir. Bu anahtar kelimelerle arama yapanlar hemen sizin sitenize ulaşırlar. Markanızın korunması da önemli bir konudur. Bu iş marka yöneticisinin işleri arasındadır.

Kaliteli Web Tasarım Şirketleri İstanbul da Mıdır?

Kaliteli Web Tasarım Şirketleri İstanbul da Mıdır?

Sitenizin kendi yüzünü ortaya çıkarmak ve potansiyel müşterileri sitenize çekmek için kaliteli web sitelerinin oldukça faydaları bulunmaktadır. İddialı ve amaca yönelik olarak hazırlanan siteler, kişileri size çabuk ulaştıracaktır. Bunun için kilometrelerin ya da zamanın hiçbir önemi yoktur. Sitenize giriş yapan kişiler aradıklarını çabuk bularak anında ürünlerinizi satın alma durumuna geçeceklerdir. Kaliteli web tasarım şirketleri İstanbul’ da mıdır?Diye bir soruyu kendinize sorabilirsiniz.

Türkiye’nin birçok ilinde bu firmalardan bulunmaktadır. Fakat sizin isteğiniz kalite bir tasarım ise kaliteli web tasarım şirketleri İstanbul aramalarınızı yapabilirsiniz. Burada yer alan firmalardan işinde tecrübeli olanları seçmelisiniz. Tecrübe; yapılan işlerle ve bu zamana kadar bitirilmiş sitelerin incelenmesiyle de araştırılır. İstanbul her konuda olduğu gibi web tasarımı konusunda da iddialı ve ilk sırada bulunan bir ilimizdir.

Kaliteli Web Tasarım Ajansı Nasıl Anlaşılır?

Profesyonel ve güvenilir web tasarım ajansını bulmak ve sitenizi ona emanet etmek bütün firmaların istekleri arasında bulunmaktadır. Ama bazı web tasarım ajansları istediğinizi size veremeyebilir. Bunun sonucunda kişilerin ilgisini çekmeyen ve karmaşık yapıda oluşturulmuş siteler karşınıza çıkabilir. Bu durum maddi olarak sizi kayba uğrattığı gibi; boşuna zaman kaybetmenize de neden olacaktır. Peki, kaliteli web tasarım ajansı nasıl anlaşılır?

 • Firmanıza ait nelerin ön plana çıkarılması gerektiğini bilmeli ve ona göre sitenizde bir dizayn ve sistem uygulanmalıdır.
 • Kullanılacak metin yazısından renge kadar, belli bir düzenden ulaşılmak istenen hedef kitleye kadar her şey planlanmalıdır.
 • Site oluşturulduğunda yayınlanmadan önce genel kontrolleri yapılmalı, test süresi oluşturulmalı ve yayından önce bir aksilik olup olmadığına bakılmalıdır.
 • Anahtar kelimeler belirlenmeli ve sitenizin ön plana çıkarılması için gerekli olan SEO çalışmalarının yapılması ve sitenin teslim edilmesi gerekmektedir.

Bütün bunlar kaliteli bir web ajansının yapması gereken işlerdir. Peki, karar verdiğimiz tasarım ajansının bunları yapacak kalitede olduğunu nasıl anlarız?

 • Web sitesi yapımında yer alacak olan kadronun kimlerden oluştuğuna bakılmalı ve ekibin kalitesi araştırılmalıdır.
 • İşlerini büyük bir titizlik ve disiplinle yapan firmaları araştırmalı ve tercih etmeliyiz.
 • Web tasarım şirketinin yeniliklere açık ve son yıllarda kullanılmakta olan web programlarını tercih etmeleri önemli bir konudur.
 • Başarılarına yeni başarılar ekleyen firmaları tercih etmek gerekir.
 • Konuşmaları ve vaat ettikleri ile size güven duygusunu vermelidir.
 • Sitenizi teslim ederken yaptıkları işin arkasında durmalılar ve oluşabilecek herhangi bir sıkıntıda başvurabileceğiniz bir yer olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Kaliteli Web Tasarım Ajansı Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli Web Tasarım Fiyatları Ne Kadardır?

Web sitenizin hazırlanması için istediğiniz hizmetler önemli bir konudur. Çünkü bu hizmetlere göre size fiyat sunulacaktır. Sitenin büyüklüğü ve kapladığı alan fiyat belirlemede önemli bir unsur olmaktadır. Kaliteli web tasarım fiyatları ne kadardır? Sorusunun cevabı sizin ne istediğinizle doğrudan alakalıdır.

Eğer sitenizi bir kere yaptırıp ondan sonrasında herhangi bir hizmet istemiyorsanız; bu durum da fiyatta etken olacaktır. Ama bir gerçeği de unutmamak gerekir; sürekli yenilenmeyen ve güncellenmeyen web siteleri ilk zamanki favoriliğini yitirirler. Gittikçe alt sıralara düşmeleri de bundandır. Bu durum da kişileri maddi kayba uğratacağı için; sitelerin sıklıkla yenilik yapılmaları gerekmektedir.

Siteniz yeniliklere açık olmalıdır. İlerleyen teknolojiye ayak uydurarak ihtiyacı olan yazılım programlarının siteye yüklenmesi ve daha göz doldurucu olmaları sağlanmalıdır. Yazılım desteklerini web sitenizin tasarımını yapan firmadan isteyebilirsiniz. İstediğinizde resim, video koyabilmeli ve belirli bir süre sonunda da yenileri ile değişim yapabilmelisiniz.

Yeniliklere açık olan en iyi web tasarım firmaları sitenizi kategorilere göre ayırıp; filtreleme yapılan programları da yüklemektedir. Böylece tanıtımını yaptığınız şirketinize ait ürünleri fiyat, azalan-çoğalan, en çok tercih edilen gibi kategorilere de ayırabilirsiniz. Bu ayrıntıların sitenizi ziyarete gelen kişiler tarafından oldukça büyük önemi vardır. Böylelikle gelen kişiler aradıkları ürünleri filtreleyerek çabuk bulmakta ve hemen satın almaktadırlar.

Üye olunarak alım yapılan web sitelerinin de olduğunu unutmayalım. Böyle bir program sitenize yüklenirse bu da artı bir maliyet olmaktadır. Kullanılan SEO uygulamaları, hosting ücretleri web sitenizin ücretini belirlemede etkendirler. Kısacası web sitelerinin fiyatları istenilen özelliklere göre farklılık göstermekte olup; yaklaşık bir ücret vermek gerekirse 5.000 lira ile 50.000 lira aralığında olduğunu söyleyebiliriz.

Açıklama: Bir web tasarım çalışmasında maksimum verim almak istiyorsanız kaliteli web tasarım ajansı firmasına kaliteli web tasarım yaptırmalısınız. Bunun içinde kaliteli web tasarım şirketleri İstanbul ilinde Acarnet firmasıyla çalışabilirsiniz.

Berkay Gavaz

Acarnet'te Web Designer

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu