Anasayfa / Web Tasarım / Mecidiyeköy Web Tasarım

Mecidiyeköy Web Tasarım

Mecidiyeköy web tasarım dijital dünyanın vazgeçilmezleri arasında yerini almış bir sektör olma yolunda hızla ilerliyor. Günümüzde yoldan geçen birçok insanın veya firmanın bir sitesi olması bunun en büyük göstergesidir. Fakat bu dijital dünyaya uzak olan ve hala firması için bir web tasarım hizmeti almamış bir ton firma var. Sizlerde bu guruba giren bir firmaya sahipseniz artık bir web sitesi yapmanızın zamanı gelmiş demektir.

Bu yapılan site çalışmasına uzak ve nelerin nasıl olacağı bunların dışında web tasarımın kazanımları gibi birtakım sorunlara çözüm olarak hazırladığımız yazımızı aşağıdan inceleyerek sizlerde konuyla alakalı birtakım bilgilere sahip olabilirsiniz.

Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Site yaptıran kişilerin bu çalışmaları yürütürken dikkat etmesi gereken birtakım durumlar vardır bunları aşağıda maddeler halinde açıklamalarıyla beraber inceleyebilirsiniz.

1-Profesyonellik

Yapılan çalışma profesyonel bir tasarım olmalıdır. Bu yapılan profesyonel tasarımla kullanıcılar sitede daha çok vakit geçirecektir bu da sizlere doğrudan müşteri kazandıracaktır.

2-Doğru Alan Adı

Aldığınız alan adı ile kullanıcılar URL kısmına bunu yazarak sitenize ulaşacaktır. Bu durum söz konusu olduğunda alacağınız domain yani alan adını alırken dikkatli olmalısınız. Alacağınız bu alan adını firmanızla veya yaptığınız işle alakalı alarak doğru bir seçim yapmış olursunuz. Siteyle alakasız olan alan adları kullanıcıların güvenini sarsacaktır.

2018-yilinda-kullanabileceginiz-en-iyi-web-tasarim-yazilimlari-1528034451.jpg3-Güvenli Site

Birtakım sitelerde gezinti yaparken güvenli değil ibaresini görmüşsünüzdür. Bu kullanıcılar açısından pek hoş karşılanmayacak bir durum. Bu sorunu gidermek için siteye bir SSL sertifikası almalısınız. Bu sertifika sitenizi güvenli bir site yapacaktır.

4-Doğru Bilgilendirmeler

Sitenize giren kullanıcılar sizlerin ne iş yaptığı gibi birtakım arayışlar içine girecektir. Bunun içinde sitenizde hakkımızda misyon vizyon gibi alanlara uğrayacaktır. Bu alanların doğru bilgiler vermemesi sizlere müşteri kaybına sebebiyet verecektir. Bunların dışında iletişim alanındaki Google Maps firma adresi, telefon numarası gibi alanlarda da doğru bilgilendirmeler vermelisiniz.

5-Güncel ve Özgün İçerikler

Siteye ekleyeceğiniz her bilgi ve ürün sizlerin sitesini Google arama motorlarında üst sıralara kolaylıkla çıkartacaktır. Fakat bu işlem yapılırken diğer sitelerden birtakım yazıları sitemize doğrudan eklemek yanlış olacaktır. Aynı zamanda bu Google tarafından da pek sevilmeyen davranış. Bu davranışı sonuçlarında siteniz üst sıralara çıkmada zorlanabilir. Bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalmamak için siteye ekleyeceğimiz her içerik özgün ve güncel bilgiler vermelidir.

web-design.png

6-Sosyal Medyanın Gücü

Sitenin üst sıralara çıkması için dışarıdan da sitenize link vermelisiniz. Bu işlemi sosyal medyanın gücünden yararlanarak yapabilirsiniz.
Aynı zamanda çoğu kullanıcı site dışında sitenin sosyal medya hesaplarını da incelemekte. Bu yüzden siteye eklediğiniz ürünleri, içerikleri sosyal medyadan paylaşarak da daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz.

7-Adres Kolaylığı

Belli bir ücret ödeyerek yaptırdığınız sitede kullanıcılar bir takım geri dönüşler almak ister. Bunu kim istemez ki. Bunun için siteye giren kullanıcılar sizlere ulaşmak için iletişim alanına gelmekte. Bu alanlar doğru bilgiler verip aynı zamanda sitede Google maps haritası bulunmalıdır. Bu harita ile kullanıcılar sizlere daha kolay ulaşacaktır.

8-Hızlı Web Sayfaları

Kullanıcılar sitede gezinti yaparken dikkat ettiği başlıca durumlar arasında sitenin hızlı olması durumu geliyor. Bu hızlı web sayfaları ile kullanıcılar sitenizde uzun vakit geçirecektir. Fakat bu durumun dışında yavaş olan sitede kullanıcılar sitede durmayıp siteyi bir daha dönmemek üzere terk edecektir.

9- Uyumlu Site

Masaüstü dışında telefon tablet gibi cihazlardan da birtakım geri dönüşler almak istiyorsanız sitenizi bu cihazlara uyumlu olarak kodlandığından emin olmalısınız. Bunu kontrol etmek için bu telefon, tablet gibi cihazlardan siteye girerek bu durumu kontrol edebilirsiniz. Bunun farkına varan Google da siteleri üst sıralara çıkartmak için bu durumu dikkate almaktadır. Hatta Google bunun için AMP teknolojileri geliştirmiştir. Bu teknolojiler ile site telefon ve tabletlerde daha hızlı açılacak ayrıyeten sonuçlarda sitenizin yanında bir şimşek ibaresi çıkacaktır. Bu şimşek ibaresi kullanıcıların dikkatini çekip hit almanızı kolaylaştıracaktır.

10-Az Olsun Öz Olsun

Sitenizin içerikleri çok olursa iyi olur fakat bu içerikler boş ve çalıntı olursa bu sitenizin kalitesini düşürecektir. Bu durum hem kullanıcılar hem de arama botları tarafından pek sevilmemektedir.

pace-oregon-state-web-design-graphic.jpg

Web Tasarım Yaptırmanın Kazanımları

  • Bir mecidiyeköy web tasarım firmasından site yapmak gerçekten de bizlere birçok avantaj kazandıracaktır. Bu yapılan site en başta sizlere kurumsal bir hava kazandırmanın yanında kendinizi dijital ortamda gösterme fırsatı sunacaktır. Bunların dışındakileri aşağıda maddeler halinde incelebilirsiniz.
  • Firmaların en büyük ortak sorunlarından biri yol problemidir. Bir evrak olsun bir görüşme olsun bunun için baya uzun yol kat etmek gerekiyor. Birçok firma bu durumdan şikayetçi. Bu sorunu yapılan tasarım ile giderebiliriz.
  • Firmadan alınan bu hizmet sizlerin şirketinize ayrı bir hava ve imaj kazandıracaktır. Aynı zamanda bu durum komşularınızı tabiri caizse kıskandıracaktır.
  • Yapılan sitesiyle firmalar birbirine daha kolay ulaşacak aynı zamanda yeni çıkardıkları ürünlerini veya gelişmelerini bu yolla müşterilerine iletebilecektir. Önceden bu işlemi yaparken bir ton işle uğraşırken yapılan site bu özelliğiyle bizlere çok yararlı olduğunun herkes farkında.
  • Tanıtım gibi bir takım hizmet için oldukça maliyetler harcayan firmalar bunu yapılan siteyle gidermiş olacaktır. Sitenin dışında Google’da reklamım olsun diyorsanız bunun içinde Google Adwords hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu terime yabancıysanız yine siteyi yaptırdığınız firmadan bu hizmeti alabilirsiniz.

4-tips-to-improve-your-web-design-process.jpg

  • E-ticaret sitesi yaptırdıysanız bu siteye eklediğiniz ürünler 7/24 hizmet verecek şekilde vitrinde sergilenecek buda sizlere sürekli olarak müşteri ve ürün satışı getirecektir. Fakat bu sitede stok takibi, ürün takibi gibi işlemleri aksatmadan yapmalısınız çünkü bu tür sorunlarla karşılaşan kişiler siteye karşı bir güven problemi yaşayıp ürününüzü almadan vazgeçebilir.
  • Sitelerinizin SEO uyumlu olduğu taktirde Google’da üst sıralara çıkma şansınız büyük oranda artacaktır. Buda sizlere sürekli olarak müşteri kazandıracaktır. SEO hizmetini de bir hayli uzaksanız bunu hizmeti de yine sitenizi yapan firmadan alabilirsiniz.
  • Arama motorlarında siteniz üst sıralara çıkması ve bunun farkına varan sanal ortamdaki rakipleriniz sizlerin önüne çıkmak isteyecektir. Buda rekabeti kızıştıracaktır. Bu savaştan galip ayrılıp sürekli üst sıralara kalmak istiyorsanız yine yaptığınız SEO çalışmalarına hız kesmeden devam etmelisiniz.
  • Bu hizmeti alıp firmanıza kurumsal bir hava kazandırmak için firma arayışına çıktıysanız ve fiyatlar konusunda ucuz fiyatların dışında uç fiyatlar karşılaştıysanız ve bu durum sizlerin canını oldukça sıkmışsa bunun çözümü için Acarnet Bilişim hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz. Acarnet Bilişim sizlere konuyla alakalı en doğru bilgileri verecektir.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

HTML5 Nedir Faydaları Nelerdir?

Günümüzde var olan sitelerin temelinde HTML bulunmaktadır. Hypter Text Markup Language kelimelerinin baş harflerini alarak …

Bir yorum

  1. Mecidiyeköyde hizmet veren firmaları aratırken bu yazınıza denk geldim. İçeriğinizde konuyla alakalı doğru bilgilendirmeler yer almış. Bu bilgiler ışığında sizlerle çalışmak isterim umarım istediklerime uygun bir tasarımla karşılaşırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir