SEO

SEO Hizmeti

Seo hizmeti çalışmalarında uzun vadeli ve doğal çalışmayı yakalamanız için, ciddi, işinde uzman, sektörde tecrübe sahibi ajanslardan hizmet almanız gerekir.

Seo Hizmeti Nedir?

Google arama motorunda, herhangi bir web sitesinin, hedeflenen anahtar kelimelerde yükselmesini sağlayan tüm çalışmalar, seo hizmet nedir? Konusu kapsamındadır.  Seo çalışması, bir web sitesinin, uzun vadeli ve kapsamlı çalışmasıyla alakalı olup, sonucu yükseliş odaklı olmalıdır.

Seo kelimesi aslında İngilizce kökenli olup “ Search Engine Optimization “ kelimelerinin baş harfleridir. Bu baş harflerin birleştirilmesiyle oluşan “seo” kelimesinin, Türkçe karşılığı da “Arama Motoru Optimizasyonu” ‘dur.

Kurumsal Seo Hizmeti

Seo çalışması yaptırmak isteyecek bir kişi, seo çalışması hizmeti almak istiyorum yerine “kurumsal seo hizmeti” almak istiyorum diyebilir.  Çünkü bunun mantığı şu şekildedir. Firma kurumsal bir şirkettir ve bu hizmeti de kurumsal bir seo ajansından almak isteyebilir. Çünkü seo çalışmasını ajansların dışında, birçok bireysel olarak da yapan kişiler bulunmaktadır. Onun için şirketler, karşılarında ciddi bir kurum görmek ister ve kaliteli bir hizmet almak ister.

Kurumsal seo çalışması nedir? Sorusunu maddeler halinde anlatmamız gerekirse;

 • Rakipler ve sektör analiz edilir.
 • Anahtar kelime tespitleri yapılır.
 • Strateji belirlenir.
 • İçerik eksiklikleri tespit edilir.
 • Site İçi Düzenlemeler yapılır.
 • Link inşaları oluşturulur.
 • Bir program dahilinde backlink alımı yapılır.
 • Gelebilecek saldırılar için sürekli kontroller gerçekleşir.
 • Raporlar desteği verilir.

Profesyonel Seo Hizmeti

Amatör ve profesyonel seo hizmeti arasında farklar vardır. Seo desteği veren şirketler, bu hizmeti verirken belli bir sistem akışında giderler. Seo ile hiç tanışmamış, bu hizmeti yeni almayı planlayan müşteriler, profesyonel seo hizmetinin ne olduğunu tam olarak bilmediklerinden,  amatör şirketlerin veya amatör bireysel çalışanların eline düşebilir. Bu noktada her zaman kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız bu işte gerçekten tecrübesi olan,  referansları ciddi firmalarla çalışın.

Profesyonel bir seo çalışması nasıl olmalı;

 • Ciddi bir ekip ilk önce sitenizi analiz eder.
 • Analiz aşamasından sonra yapılacak ve yol haritasıyla ilgili size rapor sunar.
 • Yol haritasına uygun olarak çalışmaya başlanır.
 • Mesai saatlerinde müşteriye aktif telefon desteği verilir.
 • Aylık tüm yapılan çalışmalara raporlandırılır ve müşteriye sunum yapılır.
 • Her ay performans da artış gözlemlenir.
Hizmetler ilgili daha detaylı bilgi için https://www.acarnet.com/seo sayfamızın da içeriklerine de göz atabilirsiniz.

Seo Hizmetleri İstanbul

Google Seo Hizmeti

Sektörde diğer bir adı da google seo hizmeti olarak bilinen bu hizmet. Yukarıdaki başlıklarda da anlattığımız gibi, şirketlere veya kurumlara;  web sitelerinin, Google arama motorunda, hedeflenen anahtar kelimelerde yükselmesini sağlayacak, hizmetler bütünüdür.

Bu hizmeti de profesyonelce ve kaliteli almak istiyorsanız, tecrübeli, Google’u yakından takip eden seo ajanslarından almalısınız.

Seo Hizmetleri İstanbul

Google arama motoruna, İstanbul bölgesinde ki şirketler, aynı şehirdeki seo ajanslarını bulmak için Google’a   “ seo hizmetleri İstanbul “ yazarak, İstanbul da ki ajanslardan bu hizmeti almak istiyorlar. Hatta İstanbul dışında da birçok firma İstanbul seo firmalarından, iyi bir hizmet alacağını bildiği için özellikle bu hizmeti İstanbul’dan almak istemektedirler.

İstanbul seo ajansı Acarnet olarak, sektörde 2004 yılından bu yana 100’lerca firmaya seo danışmanlığı hizmeti vermiş bulunmaktayız. Sizde İstanbul bölgesinde, kaliteli ve yükseliş garantili bir hizmet almak isterseniz, bizden teklif alabilirsiniz.

Seo Hizmeti Fiyatları

Sektörde seo hizmeti fiyatları, maalesef müşteriyi karar almasında yanıltacak derecede değişkenlik göstermektedir.  Bu fiyatlar 250 TL’den başlayıp 15-20 Bin TL gibi aylık rakamlara ulaşmaktadır. Ama şunu söylemek isteriz ki;  seo hizmeti ücretleri, aslında yapılacak işin detayına göre değişebilmektedir. Gerçek bir seo çalışması fiyat ortalaması, minimum 2.000 TL’nin altında olmaması gerekir.

Arama motoru optimizasyonu fiyatlarını etkileyen unsurlar;

 • Rakiplerin güçlü firmalar olması
 • Çok geniş bir kategori ve anahtar kelimeye çalışmak
 • Sitenin sıfır noktasında olması
 • Rekabetin çok yoğun olması
 • Rakiplerin ciddi yerlerden backlinkler alması ve bizimde eşdeğer backlink maliyetlerine katlanmamız

Seo Hizmeti Veren Firmalar

Seo Hizmeti Veren Firmalar

Şirketlere seo hizmeti veren firmalar, bu hizmetini, seo hizmeti paketi adı altında belli bir kalemlere ayırarak, ortalama bir seo çalışması bedeli fiyatlandırmasıyla da verebilmektedirler. Bu ajanslar belli bir sıralamada ve işleyiş de, seo işlemlerini yürüterek, müşterinin yükselmek için hedeflediği kelimelerde, uzun vadeli seo destek hizmeti olarak vermektedir.

Seo çalışması hizmeti veren firmalar aylık ve yıllık olarak çalışabilmektedirler. Bu tamamen ajansın fiyat politikasıyla alakalıdır. Ama şu an %90 seo ajansları, aylık seo danışmanlığı kapsamında, şirketlere bu hizmeti vermektedir.

Bazı zamanlarda bu hizmeti almak isteyen firmalar seo ve reklam hizmetleri aynı ajanstan almak isteyebiliyorlar. Bu noktada Acarnet firması olarak, 360 derece tam hizmet ajansı gibi hem reklam hem seo hizmeti satın al şeklinde de şirketlere hizmet vermekteyiz.

15 YILLIK SEO AJANSI TECRÜBESİYLE

Performans Garantili SEO Hizmeti İçin Teklif Al!

  Seo Hizmeti Sıkça Sorulan Sorular

  Seo Hizmeti Ne Demek?

  Bir sitenin Google arama motorunda, hedeflediği kelimelerde yükselmesi için yapılan tüm çalışmaların toplamına seo hizmeti denir.

  Seo Hizmeti Ne Kadar?

  Minimum 2.000 TL’den başlamakta projenin detayına ve rekabetin yoğunluğuna göre değişebilmektedir.

  Seo Hizmeti Nasıl Alınır?

  Bu hizmet alanında tecrübelenmiş, ciddi referansları olan ajanslardan alınır.

  Seo Hizmeti ile İlk Sayfaya Ne Zaman Gelirim?

  Google seo hizmetinde, bir sitenin hedeflenen anahtar kelimelerde, ilk sayfaya gelmesi için tahmini süreler verilir. Örneğin sektörde şu şekilde bir tahminler yürütülmektedir; Kolay kelimeler 3-4 ay orta zorlar 5-6 ay zor kelimeler minimum 8-12 ay sürer.

  Seo Hizmeti Ne Kadar Süre Almalıyım?

  Rakiplere ve rekabet yoğunluğuna göre değişebilir.

  Alper Acarlı

  Acarnet'te Entrepreneur

  İlgili Makaleler

  3 Yorum

  1. Merhabalar verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. SEO hizmeti neden web siteleri için önemlidir? SEO hizmeti alınan bir web sitesinde hangi çalışmalar yapılmaktadır.

   1. Hande hanım Merhabalar.
    SEO hizmeti web sitelerinizin arama motorlarında ilk sıralara yükselmesini sağlamaktadır. Yazılan yazılar eklenilen resimleri seo için birbirleriyle uyumlu olması, arama motorların politikalarına uyması , internet kullanıcıları için mobil uyumluluğun olması gerekir.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu