Anasayfa / SEO / SEO Hizmeti

SEO Hizmeti

SEO Hizmeti Nedir?

SEO, günümüzde internetin gelişimi ile web siteleri de çeşitlenmekte ve bununla birlikte hitap ettiği birçok kitle vardır. SEO, sahip olduğunuz web sitenin arama motorlarında kolay optimize edilmesini ve web sitenizin üst sıralara çıkmasını için yapılan tüm iyileştirme yöntemleridir.

Google ve diğer arama motorlarında internet kullanıcıları tarafından araştırılan konu başlığı ilk sayfada ki içeriklere uygun olması nedeni ile ilk sayfalardaki internet siteleri tıklanmakta ve ziyaret edilmektedir. Bu sebeple web sitenizin ilk sıralarda olması daha çok internet kullanıcısı tarafından ziyaret edilmesini sağlamaktadır. Web sitenizin Google ve diğer arama motorları tarafından doğru bir şekilde optimize edilmesi için SEO Hizmeti gerekmektedir. SEO hizmeti web sitelerini ilk sayfaya veya üst sıralara çıkarmaktadır. Bu da kişi veya şirketlerin daha çok kullanıcıya ulaşarak popülerleşmesini sağlamaktadır.

What-is-Search-Engine-Optimization.jpg

SEO hizmeti için web sitenizde bulunan içeriklerin özgün olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde siteniz ilk sayfa veya üst sıralarda çıkması zorlaşabilir. Bu da web sitenizin ziyaretçi kaybetmesine neden olmaktadır. SEO hizmetinin amacı sitenizin kendine özgü içerikler olmasını ve web sitenizin daha çok kullanıcı tarafından etkileşime geçmesini sağlamaktadır. Sitenizin üst sıralarda olması size kazanç da sağlayabileceğinden SEO Hizmeti birçok kullanıcı tarafından tercih edilmekte ve kullanılmaktadır.

Bir SEO Çalışmasında Neler Yapılmaktadır?

Web sitenizin Google, BING, Yandex ve diğer arama motorlarında optimize edilmesi zaman alabilmektedir. Zaman almasının nedeni birçok web sitesinin de SEO çalışması yaparak rekabeti arttırmasıdır. Genel olarak bir SEO hizmeti aşağıdaki maddeleri kapsamaktadır;

 • Sitenizin içerisinde bulunan yazı, metin ve makalelerin yazım kurallarına uygun olması,
 • Sitenizin masaüstü bilgisayarlar tarafından kullanılmasının yanı sıra mobil cihazlarda da uyumlu olması,
 • Sitenizin açıklama ve anahtar kelimelerin site içerisinde kullanılması,
 • Sitenizin açılma hızı internet kullanıcıları tarafından önemli bir konu olduğu için sitenizin açılma hızını arttırmak,
 • Google kalite politikalarına uygunluğunun kontrolünü sağlamak,
 • Sitenizin içerisinde bulunan verilerin kontrolünü sağlamak
 • Sitenizin mobil kullanılabilirliğe uygun olması

Web sitenizin üst sıralara çıkması ve ilk sayfaya yerleşmesi için SEO hizmeti gereklidir. SEO hizmeti ile web sitenizi daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Google’da Üst Sıralara Çıkmak İçin 8 Altın Kural

Google’da üst sıralara çıkmak için bir sürü zaman ve para harcıyorsunuz. Peki neden üst sıralara …

3 yorumlar

 1. Merhabalar verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. SEO hizmeti neden web siteleri için önemlidir? SEO hizmeti alınan bir web sitesinde hangi çalışmalar yapılmaktadır.

  • Acarnet Editör

   Hande hanım Merhabalar.
   SEO hizmeti web sitelerinizin arama motorlarında ilk sıralara yükselmesini sağlamaktadır. Yazılan yazılar eklenilen resimleri seo için birbirleriyle uyumlu olması, arama motorların politikalarına uyması , internet kullanıcıları için mobil uyumluluğun olması gerekir.

 2. Merhabalar verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir