Anasayfa / Web Tasarım / Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi Tasarımı

Web sitesi kullanmayan kurum ve işletme neredeyse kalmadı. Hatta bazı kişiler bireysel sayfalarını açarak sanal dünyada kendilerine farklı bir hayat kurmaktadır. İnternet, hayatımızın ortasında kendine çok önemli bir yer buldu. Durum böyle olunca web tasarımı hizmetlerinde ciddi anlamda artış oldu. Kurumlar ve kişiler web sitesi tasarlatmaktadır. Web sitesi tasarımı fiyatı yapılan çalışmanın yoğunluğuna ve profesyonelliğine göre değişmektedir.

Web sitesi hazırlanırken tasarımın önceden belli olması, şablonun çizilmiş olması gerekir. Hazırlıkların yapılmış olması web sitesi tasarımı işini kolaylaştırmaktadır. Tasarımı yapacak olan kişinin Net, PHP, Java, HTML, CSS ve Jguery gibi yazım dilinin bilinmesi gerekir. Yazım dilleri bilindiği müddetçe tasarım çok daha hızlı ve kaliteli bir şekilde yapılacaktır.

Web Tasarım Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

Web tasarımı yaptırmak çok detaylı ve ince işçilik isteyen bir iştir. Web sitesi tasarımı fiyatı yaptırılan işleme yani müşterinin talep ve isteklerine göre değişmektedir. Kurumsal sitelerin tasarımları biraz daha zor ve masraflıdır. Şayet müşteri kurumsal site tasarımı talep ediyorsa, seo ve reklam desteği de alınırsa fiyat yükselecektir. Kişisel sitelerin ise fiyatları biraz daha düşüktür.

Seo ve reklam arayışı olmayan kişilerin yaptıracağı web sitesi maliyeti daha düşük olacaktır. Web tasarımı fiyatlarını etkileyen unsurlar şunlardır:

  • Web sitesinin tasarımının özgün veya hazır olması
  • Yönetici panelinin bulunması veya bulunmaması
  • Mobil cihazlara uyumlu tasarımın olması veya olmaması
  • Siteden satış yapılması veya yapılmaması
  • Seo çalışmasının olması veya olmaması
  • Toplu mail gönderme, kullanıcı kaydı gibi taleplerin olması veya olmaması web tasarımı fiyatlarını etkilemektedir.

Web Tasarım Fiyatları Nasıldır?

Ülkemizde web tasarım hizmeti veren çok sayıda firma vardır. Firmalar fiyatlandırmaları farklı farklı yapmaktadır. Sektörde yeni olan ve müşteri kazanmak isteyen web tasarımı firmaları işlemleri daha ucuza yapmaktadır. Ucuz yapan firmaların bazıları aldığı işi tamamlamaz, müşterinin telefonlarını açmaz, fatura kesmez, garanti vermez. Web tasarımı yaptırırken fiyatların düşük olmasına değil firmanın profesyonel olmasına dikkat edilmelidir.

Profesyonel firma arayışında öncelikle şirketin sektörde itibarlı olması şarttı aranmalıdır. Web sitesi tasarımı fiyatı, itibarlı firmalarda biraz daha yüksektir. Fakat itibarlı firmalar asla müşterisini yarı yolda bırakmaz. Tasarım aşamasında ve sonrasında her zaman müşterisinin yanında olur ve bütün ihtiyaçlarını gidermede yardımcı olur.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Kaliteli Web Tasarım Şirketleri İstanbul’da Mı?

İstanbul çok büyük bir şehir olduğu için türlü web tasarım şirketleri barındırmaktadır. Ama bu kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir