Web Tasarım

Web Tasarım Hizmetleri

Web Tasarım Hizmetleri

Web Tasarım Hizmetleri, bir kişiye ya da firmaya yapılan hizmete denilmektedir. Bir kişiye ya da firmaya yapılan web sitesitamamlandığında, ziyaretçiler web sitesine erişebileceklerdir. Ancak, site içerisinde ki rahatlığı ziyaretçiye yansıtmayı web tasarımcı yapmaktadır. Bu nedenle bir web sitesi yapılırken çeşitli hususlar ele alınır.

İçerik Hizmeti

Web tasarım hizmetlerinin bazıları şu şekilde ilerletmektedir: sizin için özgün içerik üretlilir, reklam ve SEO çalışmaları yapılır ve gelecek yeni müşterilerniz için destek hattı sunurlar. Butün bu hizmetler birleştirildiği zaman yükselen çok fazla firmalar vardır. Ancak bu kampanyaları devam ettirmezler ise, zamanla düşüşe geçerler. Bu nedenle seo çalışmaları ve içerik çalışmaları çok önemlidir.

Web Tasarım Hizmnetleri

Hosting Hizmeti

Hostingin Türkçe anlamı Barındırma hizmeti anlamına gelen hosting hizmeti, tüm web site içeriklerinizi barındıran sunuculardır. Tüm görsellerinizi, mail servisleriniz, güvenlik sertifakalarınız, blog yazılarınızı veya kodlarınızı bu sunucular barındırdır. Web siteniz her şeyi bu sunuculardan çeker. Böylece web sitenizde bulunulması gereken veya eklenmesi gerek tüm veriler dosya aracılığı ile yüklenmektedir.

Reklam ve Altyapı Hizmeti

Eğer istiyorsanız, web sitenizin yükselmesi veya hedef kitlenizi yaklamak istiyorsanız reklam verebilirsiniz. Bunun için firmamızdan yardım alarak profesyonel bir şekilde hizmet alarak sitenizi yükselişe geçirebilirsiniz. Dilerseniz bu reklamları az tutarak SEO hizmeti almak isteyebilirsiniz. Seo hizmetinde içeriklere önem gösterilir ve buna bağlı olarak içerikler ile google sıralamasında yükselebilirsiniz. Sektörünüze bağlı olarak işiniz ile ilgili makaleler yazılıyor, sektör ve web siteniz hakkında ki içeriklere görselleri sizin bulmanız gerekmektedir. SEO, sadece makale içerikli hizmet olmamakla birlikte, aynı zamanda backlink alarak referans olunarak da sizin tanınmanız çok uzun süre alır.

Ayrıca müşterilere destek hizmeti vardır. Bu hizmet, web tasarımınıza uygun bir biçimde yerleştirilirken destek hattını sizin için açarak müşteri memnuniyetinin sağlanmasını amaçlar. Aynı şekilde firma, size de destek vermektedir.

Web Tasarım Hizmeti Nasıl Sunulur? Bileşenleri Nelerdir?

Bir kişiye ya da firmaya bir web sitesi sunulmadan önce, düzgün bir plan yapılmalıdır. Sitenin hangi amaca hizmet edeceğini, ne gibi ürünler satılacağı ve hedef kitlesinin ne olacağını gibi soruların cevapları web tasarımcısına çok yardımcı olur. Kullanıcıya göre tasarım stratejisi geliştirmek çok daha kolay değil. Akılda kalıcı bir tasarım yapmak oldukça zor. Bu yüzden, gerekli komponentlerin ihtiyaçlar doğrultusunda, tam anlamıyla bir profesyonel web tasarım oluşturulması amacıyla bir araya getirilmesi gereken unsurlar şunlardır:

Akış:

Bir web tasarımcısı, yapılan planlar doğrutusunda hedef kitlenin neye yöneleceğini tam olarak bilmeli. Çünkü: site içerisinde ki metinler veya resimler hedef kitleye odaklı yapılmalıdır. Ayrıca, sitenin hızlı açılması önemlidir. Sitenin hızlı açılması durumunda hedef kitle hızlıca doğru bilgiye ulaşabilir ve bu bakımdan bir adım önde olabilirsiniz. Daha sonrasında hedef kitlenin takip edebileceği bir mantık düzeni içerisinde linkler, başlıklar ve grafikler halinde içerikleri hedef kitleye sunmak önemlidir.

Renkler:

Renk uyumları web tasarımcı tarafından, site içeriğine ve mevcut yıl içerisinde ki trendlere  göre yapılmaktadır. Örnek verecek olursak, E-ticaret web sitelerinin sıklıkla kullandığı renklere göz atarsak turuncu, kırmızı ve beyaz renklerin kullanımlarının ağır olduğunu görebiliriz. Müzisyenelerin sitesine bakıldığına kahverengi, lacivert ve siyah tonların ağırlıkta olduğunu görebiliriz. Tasarım yapılmadan önce kullanacak renklerin psikolojik olarak neyi yansıttığına çok iyi karar vermek gerekir. Aynı sektörde bulunduğunuz insanlardan daha farklı bir site tasarımına kaçtığınızda, göreceksiniz ki pek etkili olmayacaktır.

Web Tasarım Renkleri

Web Tasarım Hizmetleri Grafik Tasarımlar:

Bazen en ufak logo tasarımı bile hedef kitleyi etkilediğini görüntüleyebilmekteyiz, bu yüzden, içerik de yer alan resimler de çok önemlidir. Hem okunabilirliği hem de hedef kitleyi sitede tutma konusunda başarılı olabiliyor. Ayrıca yazı tipleri ve renkleri çok önemli rol oynamaktadır. Tasarıma göre ve dikkat çekilmesi gereken başlıklara göre yazı renkleri ve fontları kullanıcının içeriğe etkin bir şekilde erişimini sağlar.

İçerik:

Web tasarım hizmetleri olarak İçerik hedef kitleye erişiminiz konuda çok önemli rol oynar. Her ne kadar SEO için de önemli rol oynasa da, içeriğin tasarımı, site tasarımı ile uyumlu değil ise, hedef kitleye ulaşmanız zorlaşacaktır.  Ana başlıktan sonra yer alacak kısa bir açıklayıcı yazı ve alt başlık altında yazılan kısa paragraflar ya da maddeler halinde yazılmış bir içerik kullanıcının okumasını kolaylaştıracak ve genel olarak farklı tasarımlara olanak sağlayacaktır.

Pluginler: Bir web tasarım hizmetinde olmaz ise olmaz pluginler yer alır. Pluginler genel olarak WordPress gibi yazılımlarda yer alır. Bu pluginler SEO’dan tutun Site İçi Kod optimizasyonuna kadar kısacası a dan z ye kadar her konuda kolaylık sağlamaktadır. Pluginler sayesinde sitenizi hızlandırmaya, t

Pluginler bir site tasarımında hem arka uç hem de ön uç olarak bulunmaktadırlar. Sitenin içerik ve amacına bağlı olarak, görselliğe, içeriğe, SEO’ya ve performansa, hızlandırmayla, tablolarla, yeni grafik ve içerik yazılım bileşenleriyle çok  farklı alanlarda etki edebilmektedir. Bu yüzden web tasarım himzmetinde olmaz ise olmaz plugin çok önemlidir.

Sunucu:

Sunucu belki tasarım ya da içerik bakımından büyük rol oynamasa da performans bakımından oldukça önemlidir. Sitenin hızlı bir şekilde iletimini sağlamak hedef kitleyi yakalamak için çok önemlidir. Bu yüzden, bir sunucu seçerken, bu sunucunun iletim hızına bakmanız en doğru seçenek olacaktır.

WEB TASARIMI YAPTIRMANIN ARTILARI VE ÖNEMİ

Web tasarım yaptırmanın sonucunda markanız bir imaja kavuşacak ve dünyaya açılan bir pencere gibi gözükecektir. Bu yüzden tasarlanan sitede markanızı öne çıkarmak çok önemlidir. Başarılı bir web tasarımm hizmeti ile şunları başarabilirsiniz:

Web Tasarım Yaptırmak

 • Firmanız karşı binada ki müşteri ile ayrı kıtalarda yer alan müşterilerin yakınlığı eşit seviyeye gelecektir. Kısacası coğrafi uzaklığın hiçbir önemi kalmayacaktır.
 • Web Tasarımı yaptırmak firma için olumlu bir imaj oluşturacaktır.
 • Web tasarım hizmeti almanın sonunda, markanız bir imaja kavuşacak ve dünyaya açılan bir pencere görevi görecektir.
 • Bir web tasarım hizmeti almanın sonunda, firmanız içerisinde yer alan yenilik ve gelişmeleri müşteriye bildirebilecek ve kampanyaları paylaşabileceksiniz.
 • Basılı reklamları hazırlatmadan kaçınarak tanıtım masraflarında ciddi bir maliyet düşüşü yaşayacaksınız.
 • 24 saat açık olması yüzünden ürünlerinizi ya da sitenizi her zaman herkes görebilecek hatta müşteri bile kazanabileceksiniz.
 • E-ticaret sitesi yaptırdığınızda satış rakamları en üst seviyeye ulaşacaktır.
 • Arama motorlarında en üst sayfalarda görüneceğinizden müşteri kazanımı sağlayabileceksiniz.
 • Siteniz insanlara güven aşılayacaktır. Bunun sebebi web tasarımcısının siteyi sade ve hoş yapmasıdır. Profesyonel bir çalışma görünecek ve bu sayede insanlar güvenerek sitenizden alışveriş dahi yapabilir.
 • Satış ve pazarlama ortanlarınız çok artacaktır.
 • Çalıştığınız firma, profesyonel bir tasarım yapacağından, siteniz insanlara profesyonel hizmet sunduğunu algılatacak ve bu sayede müşteri kazanımı sağlayabileceksiniz. Şu anda profesyonel hizmet olarak Acarnet Bilişim en ön alanda yer almaktadır.
 • Markanıza profesyonel bir imaj hazırlatacağınızdan, sektörde bulunan insanların en önünde yer edinirsiniz.

Profesyonel Web Tasarım

Profesyonel Web Tasarım Hizmetleri Çevrimiçi İşletmeme Nasıl Yardımcı Olabilir?

Profesyonel bir web tasarımı şirketinizi kaliteli gösterir ve aşağıda ki teknik sorunlardan muaf tutar:

 • Profesyonel web tasarım hizmeti aldığınızda, müşterilere inanılmaz bir güven verir ve hedef kitlenin ihtiyacını karşılar. Gerekmeyen ya da kafa kurculayan tasarım öğeleri olmadan, içerikleriniz müşterilerinize istediklerini anlatır.
 • Yaptıracağınız web sitesi tasarımında ki naviasyonu tahmin edebilir, tutarlı ve anlaşılması kolay olduğundan emin olabilirsiniz. Hedef kitleye ulaşmak adına güvenilir bir ilişki kurmanıza yardımcı olacaktır.
 • Arama motorlarında seo ile web sitenizi en üste taşır. Web sitenizin tasarımı ne kadar çekici olursa olsun, arma motorları için seo yok ise, siteniz arama motorlarının sonuç sayfalarında görünmeyecektir.
 • Hedef kitlenin siteden uzaklaşması çok da fazla sürmez. Uzun yüklenme süreleri, ulaşılamayan bağlantı adresleri, açılmayan görselleri profesyonel web tasarım hizmetinin çözebileceği konulardan sadece bir kaçıdır.
 • Tüm bunların aksine, profesyonel bir web tasarım hizmeti aldığınızda sektörünüzde bulunan rakiplerinize nazaran çok farklı olacaksınızdır. Bunun farkını görebilmek için web tasarım referanslarımıza göz atmanızı rica ederiz.
 • Ayrıca hedef kitle kazanmak için yalnızca para kazanmaya odaklanmayın. Her firma profesyonel bir web tasarım yaptırırken, bu site üzerinden kazanç sağlamasını bekler fakat mağza açmadan önce ya da ofis açmadan önce bile yatırım yaparsınız. Bu yatırım yapmanızı neden bir web site tasarımı yaptırırken düşünmeyesiniz ki? Günümüzde internet kullanımı çok yüksektir ve internetin üzerinden ne kadar büyük potansiyel yakalayabileceğimizi biliyoruz. Bu sebeple yaptıracağınız web site hizmetinin projesinde, bir mağzanıza ya da ofisinize ne kadar önem veriyorsanız bir o kadar da önem vermelisiniz.
 • Eğer ki siz de bir web tasarım uzmanı olamyı hedefliyorsanız, müşterilerinize bu açıdan bakmasını sağlayın. Bir web sitesi yaparken, onlara ne yapacağanızı anlatmaktan hiçbir zaman sıkılmayın.

Berkay Gavaz

Acarnet'te Web Designer

İlgili Makaleler

4 Yorum

 1. Makaleniz gerçekten güzel olmuş ellerinize sağlık ancak bana fiyat aralığınız lazım. Google sıralamalarında öne çıkıyorsunuz bu da profesyonel hizmet verdiğiniz göstermekte. Bu yüzden fiyat aralığınızı çok merak ettim.

  1. Yüsra Hanım Merhabalar

   Bizlerle iletişime geçerseniz Size daha kaliteli bir hizmet verebiliriz.

 2. Tavsiye ettiğiniz hosting var mıdır çünkü güvenli olan hostingi nasıl bulacağım siz benim için parayla hosting kurar mısınız

  1. Hakan Bey Merhabalar

   Bu konuyla alakalı bizimle iletişime geçerseniz size daha iyi hizmet verebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu