Web Tasarım

Web Tasarım Dersleri

Web tasarım işlemleri yapılacağı zaman hiç kuşku yok ki bilinmesi gereken birçok şey bulunmaktadır. Bir tasarım işi yapılacağı zaman öncelikli olarak bilinmesi gereken belirli yazılım dilleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlar PHP, ASP, C# gibi birçok farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bunun sebebi aslında yapılacak olan sitede işlemlerin nasıl yönlendirileceği ve nasıl yapılacağı konusu ile alakalı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu işlemlerin yapılması sırasında öncelikli olarak dikkat çeken hangi renkleri seçeceğiniz noktası olmaktadır. Sizler de ders almaya başladığınız zaman göreceksiniz ki öncelikli olarak sizlere anlatılan aslında bu derslerde tasarımın renklerinin nasıl seçileceği gibi konular olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlara dikkat ederseniz başarılı sonuçlar alınması da kaçınılmaz olmaktadır.

İnternet, yeni beceriler öğrenmek ve hatta kariyerinizi değiştirmek için kullanabileceğiniz bilgilerle doludur. Bir yöneticiden bir web tasarımcısına kendi zamanınızdaki ve ücretsiz İnternet kurslarını kullanarak kendi hızınızda gidin. İşte size bir web tasarımcısı olmanıza yardımcı olacak dört harika kurs.

Daha etkileyici olan, hepsinin kesinlikle hiçbir şey için kurslar, dolu veya başlangıçlı olmalarıdır. Tüm bilgileri ücretsiz olarak alırsınız, ancak bazıları başlamadan önce ücretsiz bir hesap açmanız konusunda ısrarcı olur, böylece ilerlemenizi izleyebilir ve daha sonra daha gelişmiş kurslar satın alabilirsiniz.

Web Design

Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web tasarım yapacağınız zaman öncelikli olarak logo renklerine uygun bir şekilde işlemlerin yapılması sağlanmaktadır. Web sitesine giren kullanıcılar ortalama olarak 8 saniye içerisinde siteniz ile ilgili olarak kullanıp kullanmamak konusunda kararlarını vermektedir. Bunları göz önünde bulundurursanız bu durumda hareket etmek ve karar vermek de kolay olmaktadır.

Elbette insanların bu anlamda kullanım sırasında gözlerini yormayacak ve rahatlıkla kullanabilecekleri siteleri seçmek çok büyük önem arz etmektedir. Dünyanın en iyi sitelerine göz atarsanız renk seçimleri ile birlikte yazı fontlarının seçimi de gözünüze çarpacaktır. Bunun sebebi gereken hassasiyetin gösterilmesi için incelik ve nezaketle yaklaşılmasından kaynaklanmaktadır.

Web Tasarım Dersleri Yazılım Dilleri

Web tasarım dersleri  ile ilgili web sitesi  yapılırken en önemli hususlardan bir tanesi de kuşku yok ki sistematik şekilde dillerin kullanılması olarak karşımıza çıkmasıdır. Eğer sizler de bir web yazılım dili biliyorsanız bu durumda site üzerinde yenilikler yapma şansına sahip olabilirsiniz.

Bunları bilmediğiniz durumda yapacağınız site sizlerin istemiş olduğunuz sonucu sunmayacaktır. Sizler de memnun kalmayacağınız gibi siteyi kullananlar da memnun kalmazlar. Bunları göz önünde bulundurmak ve buna göre hareket etmek gerekmektedir. Böylece sizler de çok daha rahat bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirken aynı zamanda da istediğiniz gibi işlemlerinizin de yapılması sağlanmış olacaktır. Böylece siz de istediğiniz gibi bir tasarım yapabilirsiniz.

HTML ve CSS Neden Gereklidir?

Dreamweaver gibi web tasarımı uygulamaları gayet iyi, ancak modern duyarlı HTML5 tabanlı web siteleri oluşturmak istiyorsanız, bu uygulamalar sizin öğrenmenize engel olacak (çünkü uygulamayı uygulamanın kodunu öğrenmek zorunda kalacaksınız… ve aslında seni yavaşlatacak!

Web sitelerinizi HTML kullanarak oluşturmayı öğrenmek, işlem ve sonuçta web siteleriniz üzerinde çok daha iyi kontrol sahibi olmanızı sağlayacaktır. Bunun da ötesinde, web hakkında daha derin bir anlayışa sahip olacaksınız ve sonuç olarak daha hızlı ve daha hızlı web siteleri oluşturacaksınız.

HTML ve CSS

Web Tasarım Dersi Veren Siteler:

 • Learn Layout:

Bu, web tasarımı hakkında zaten bilgi sahibi olan ve daha gelişmiş olmak isteyen insanlar için daha fazla bir web sitesidir. Temel olarak CSS öğretimi etrafında inşa edilmiştir, ancak HTML de bu duruma gelir, bu yüzden mutlak yeni başlayanlar için uygun olmayabilir.

Her biri hakkında biraz bilgi sahibi olduğunu varsayıyorlar ve bu nedenle yeni başlayanların ihtiyaç duyabileceği ayrıntılara girmeyin. Kendi hızınızda alabileceğiniz bilgilerle dolu farklı slaytlara erişebilirsiniz.

 • Code School:

Onların sloganı yaparak öğrenmek, ki bu kötü bir fikir değil. Bu, web tasarımı için gerçekten bir tutkusu olmayan yeni başlayanlar içindir. Bu, içerik yönetim sistemlerine güvenmeksizin kendi web sitelerini yazmak isteyenler içindir ve henüz öğrenmenin zorluğuyla ilgilenenlerin hepsi değildir. Bu nedenle, çok fazla çaba göstermeden öğrenmenize yardımcı olacak oyunlar ve temalar oluşturdular. Ne yazık ki, yalnızca sekiz giriş dersi var, ancak deneyimsiz yeni başlayanlar için yardımcı oluyorlar.

 • Aquent Gymnasium:

Aquent Gymnasium, duyarlı tasarım teknikleri, ön uç web tasarımı, CSS, UX tasarımı ve HTML hakkındaki mevcut bilgilerinizi geliştirmek için harika bir yerdir. Bilginizi geliştirmek için diğer web tasarımcılarıyla kaydolabileceğiniz sınıf tabanlı bir web sitesidir. Sınıflar, Tasarımcılar için Kodlama, Flash uyumu ve JavaScript’i de içeren farklı konulara odaklanan videolardan oluşur. Dersler temel olarak profesyonel web siteleri kurmak isteyen insanlar içindir.

 • Envatotuts+:

Envatetuts+ sayesinde web site, web tasarım dersleri elde edebilirsiniz. Bazı kurslar ücretsiz ve güzel dersler mevcut. Bu dersler sayesinde 0’dan kod yazmayı öğrenebilir, web tasarım yapıp web sitenizi kurabilirsiniz. Sadece web değil, tasarım dersleri, animasyonlar, wordpress ve daha fazla dersi mevcut.

Berkay Gavaz

Acarnet'te Web Designer

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Merhaba, dersleri inceleyeğim. Makaleniz çok güzel olmuş ellerinize sağlık. Aklıma bazı sorular takıldı, bu konuda sizden nasıl bir destek alabilirim? cevabınızı bekliyorum, teşekkürler…

  1. Gökhan Bey Merhabalar

   Bu konuyla alakalı bizimle iletişime geçerseniz size daha iyi hizmet verebiliriz.

  1. Meltem Hanım Merhabalar

   Web tasarım derslerini sizlerin araştırdıkları bilgilere göre değişiklik gösterebilir. Yani kalite bakımında en ince ayrıntısına kadar inen bir site ve diğer tarafta kısa ve umursanmayan bir bilgiler paylaşan site olabilir. Bunlarla alakalı bizimle iletişime geçeseniz size daha iyi hizmet verebiliriz.

 2. Merhaba, Web tasarımda Html ve Css kodlarının önemi nedir? İnternet üzerinden web tasarım dersleri almak istersen hangi sitelerden bakmalıyız?

  1. Merhabalar Taner Bey,
   Html web sitenizini oluşturman için css oluşturduğunuz sitede renk yazı gibi şeyleri düzenlemenize yaramaktadır. İnternet üzerinden web tasarım dersleri almak için örnek vermek gerekirse Code School, Aquent Gymnasium gibi sitelere bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu