Anasayfa / Web Tasarım / Kurumsal Web Sitesinde Olması Gereken 8 Özellik

Kurumsal Web Sitesinde Olması Gereken 8 Özellik

1-Duyarlı Tasarım

Kurumsal web sitesinde olması gereken 8 özellik ilki duyarlı tasarımdır. Mobil cihazların payı her zaman artıyor, bu nedenle web sitelerinin her boyuttaki cihaz üzerinde çalışması gerekiyor. Duyarlı tasarım, bir web sitesinin düzeninin otomatik olarak ekran boyutlarına uyarlandığı anlamına gelir. Aynı site tüm cihazlarda otomatik olarak çalışır ve platforma özel sürümlerin geliştirilmesine gerek yoktur.

Genel olarak web sitesi geniş bir yelpazedeki cihaz ve tarayıcılarda çalışmalıdır. HTML5 evrensel olarak desteklendiğinden , HTML5 en iyi teknolojidir. Gereken tek şey bir web tarayıcısı ve telefonlardan TV’lere kadar tüm akıllı cihazlarda bir tane var.

Bu sırada, çarpıcı görünmek için tasarımı güncelleyin. İnsanlar, web sitelerini ve uygulamalarını daha iyi görünümlü ve kullanımı kolay bir hale getirmeye başladılar.

2- Arama Motoru Optimizasyonu

Bir web sitesine gelen ziyaretçilerin çoğunluğu arama motorlarından (çoğunlukla Google) geçerinternet arama motoru optimizasyonu ile ücretsiz internet arama motoru görünürlüğü elde edersiniz ve belki de reklam almanıza gerek kalmaz. Başlıklar ve metinler şirketi en yaygın terimleri kullanan şirketi tanımlamalıdır, böylece biri bu terimleri bir arama motoruna girdiğinde, web sitesinin sonuçlarda bulunma şansı vardır.

İlgili içeriğe ek olarak, teknik sunum da doğru olmalıdır. Anlamsal içerikler , insan tarafından okunabilen içeriklerin, arama motorlarının ve diğer makinelerin işleyebileceği makinede okunabilir meta verilerde gömülü olduğu anlamına gelir. Örneğin, yönlendirme ve içerik anlamsal olarak ayrılmalıdır. Görüntüler meta niteliklerde açıklanmalıdır. Fiyatlar, açılış saatleri, adresler vb . Mikro formatlar kullanılarak işaretlenmelidir .

3- Hızlı Yükleme

Genelde bağlantıları yavaş olan mobil kullanıcıların sayısı arttı ve kablolu bağlantıların hızı da önemli ölçüde artmadı. Hızlı yüklenen bir web sitesine sahip olmak hala çok önemlidirWeb siteleri daha da etkileyici olmalı, ancak büyük resimlerin dosya boyutu büyümemelidir, çünkü bu özellikle zahmetli bir iştir.

Küçük farklar bile olsa çok sayıda kullanıcı varsa: Amazon, satışlarının her 100 milisaniye için% 1 büyüdüğünü, sitelerinin daha hızlı yüklenebilecek şekilde optimize edildiğini bildirdi .

Hızlı sayfalar, daha iyi arama motoru sıralamasında daha iyi olur. Sitenizde daha uzun süre kalan ve daha sık geri dönen daha fazla kullanıcı mı istiyorsanız Hızla yatırım yapın.

4-İyi Web Adresleri

Daha kısa eşittir daha iyi: Hatırlanması kolay, dokunmatik ekranda yazması kolay, bir tweet’in 140 karakterine sığması daha kolay…
www alan adlarında kullanmak fazla olabilir. Basit bir şekilde acarnet.com yeterlidir.

Arama motoru sonuçları üzerinde büyük bir etkisi olduğundan , en önemli anahtar kelimenizin gömülü olduğu alan adlarını dikkatlice seçin .
Örneğin, “acarnet” araması için ilk sonuçlar şöyledir; acarnet iletişim, hakkımızda , kurumumuz, web tasarım, yazılım.

5- Sosyal Medya Entegrasyonu

Bir web sitesinin içeriğin görünebilmesi için kişilerin bulunduğu yerde paylaşılması gerekir . İçeriğinizi Facebook, Twitter, Google+ ve diğer benzeri servislere gönderin. Görünürlük, web sitesini ziyaret etmeye ilgi gösteriyor. Kullanıcılar web sitenizi ziyaret ederken, sosyal ağlarla paylaşmayı teşvik edin. İki yönlü entegrasyon pozitif bir döngüye yol açar!

Ayrıca harita servislerini ve rehber servislerini de unutmayın. Geleneksel kanallarda hala kullanıcıları var: e-posta aboneliği seçeneği sunun.

6- Ziyaretçi İstatistiği

Çoğu işletme için bir web sitesinin amacı, kaliteli müşteriler arasındaki görünürlüğü artırmaktır. Peki, o zaman kaç kaliteli müşteri var? İstatistik ve analizleriniz var mı?

Bir web sitesine yapılan tüm yatırımlar beklenen sonuçlar (YG) tarafından yönlendirilmelidir. Sonuçlar ziyaretçi istatistiklerinden değerlendirilmelidir. Haftalık bir PDF raporunu otomatikleştirmek kolaydır.

7- Güncellenmesi Basit Olmalı

Şıklık, ziyaretçi izleniminin önemli bir parçasıdır, ancak en önemlisi içeriğidir. En azından içerik doğru ve güncel olmalıdırBir web sitesindeki yanlış bilgi (örneğin, fiyat, adres, çalışma saatleri) insanları kızdıracak ve güvensizliği teşvik edecektir.

Yönetim her zaman web sitesini hatırlamalı ve en önemli iletişim kanalı olarak değerlendirmelidir.
İçeriğin güncellenmesi o kadar kolay olmalıdır ki, SEO bile gecikmeden veya maliyeti olmadan tek başına yapabilir.

Daha fazla içerik, birinin arama motoru sonuç sayfasında görünme olasılığı artar. Sosyal medyada, yalnızca yeni içeriğin eski değil yayılma potansiyeli vardır. Kulağa tanıdık geliyor mu: “Tabii, zamanım olduğu anda güncellenirim ve düzgün konsantre olabilirim…” İçerik yönetimi için çok kolay bir araç olmalı!

8- Geliştirmek İçin Uygun Fiyatlı Olabilir

İyileştirilecek bir şey her zaman vardır. Ama her zaman çok fazla kaynak yok mu? Geliştirme uygun fiyatlı olmalı, aksi takdirde web sitesini 2019 standartlarına göre güncellemek mümkün olmayacaktır. Ve 2020 ve 2021…

Yazılımla ilgili olabilecek en pahalı şeyler, satıcı kilitlemesiyle ilgilidir. Yasal olarak içeriğinizin gerçekten size ait olduğundan emin olun. Belgeleri açık standartlar biçiminde kaydetmeyi ve geleceğe dönük olmayan özel biçimlerde kaydetmeyi unutmayın. Açık kaynaklı olan ve kapalı kaynaklı yazılımın rehinesi olmaktan kaçınan sistemleri tercih edin.

Satıcı kilidini kırın, Başlangıçta iyi bir çözüm bile zamanla sadece bir satıcı kilidi haline gelecektir. Açık kaynaklı yazılım, tek bir satıcının kilitlenmesinin tedavisidir.

hakkında Acarnet Editör

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Web Tasarım Hizmeti Alırken Dikkat Etmeniz Gereken 12 Kural

İşletmeler veya kişiler web sitesi yaptırırken bir çok hatalı kararlar alırlar ve sonucunda da çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir