Anasayfa / SEO / Seo Uyumlu Web Tasarım

Seo Uyumlu Web Tasarım

Seo Uyumlu Web Tasarım

Seo: internetteki arama motorları üzerindeki ulaşılabilirliği arttırmak anlamına geliyor. Yani optimizasyon arttırımı olarak da belirtilmektedir. Seo uyumlu web tasarımı ise, kuracağınız internet sitesinin başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında üst sıralara çıkarttırılacak altyapının oluşumu anlamını taşımaktadır. Keza, internet  ve online teknoloji sıklıkla kendisini güncelleyerek şekillenmek zorunda kalan bir detaya dönüşmüş durumdadır. Bu sebepten dolayı sitenizin üst sıralara ulaşabilmesi adına sürekli olarak seo odaklı içerik hazırlamak ve bu içerikleri optimizasyon sistemlerine uygun bir şekilde değerlendirmek gerekmektedir. Bunun etkisini belli bir dengede sağladığınız takdirde de, çok daha sağlam bir internet sitesi oluşumu kurma şansı bulacaksınız.

Seo Uyumlu Web Sitesinde Neler Olmalı?

Seo uyumlu web tasarım aşamalarında belli başlı hususları her zaman dikkate alarak ilerlemek şarttır. Bu hususlar içerisinde teknik kısımlar ve seo optimizasyonunu dengede sağlayacak detaylar da önemlidir. Bu noktada şu özellikleri mutlaka göz önüne alarak bir web sitesi tasarımı gerçekleştirmeniz gerekmektedir;

 • Sitenin kod yapımı html5, css 3 ve Jquery’den oluşmalı. Bu sistemleri kullanmak her zaman kaliteli sonuçlar verecektir.
 • Web sitenizin mobil cihazlar, tablet bilgisayarlar gibi her türlü cihaza uyum sağlayacak bir uygulaması bulunmalıdır.
 • İçerik yönetimine dikkat edilmeli. Kalite birinci planda olmalı ve paylaşılan içeriklerin okunabilirliği ve anlaşılabilirlik oranına dikkat edilmeli
 • Sitede içerikler h1, h2 ve h3 tag kullanımı her zaman önem verilecek bir şekilde gerçekleşmelidir
 • Site tasarımı gözü yormayacak ve şık bir şekilde sadelikle gerçekleşmeli
 • Web sitesi içerisinde site haritası mutlaka bulundurulmalıdır
 • Sitenin her kesimin rahatlıkla kullanılabilirliğine uygun bir düzene sahip olması gerekmektedir

Tüm bu hususların sistemli bir şekilde gerçekleşmesi açısından seonun bu detayları büyük olanaklar tanımış olacaktır.

Seo İle Sitenizi Üst Sıralara Taşımak

Seo uyumlu web tasarım aşamaları dahilinde de özellikle de e – ticaret sitesinde sitenizi üst sıralara taşıyabilir, sistemli bir şekilde de daha geniş bir Google ulaşılabilirliğine erişebilirsiniz. Bu detaylı sistemler dahilinde de sıkıntısız bir şekilde web sitenizi hedeflediğiniz noktalara yerleştirme şansı bulmuş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Responsive Web Tasarım başlıklı makalemizde Responsive Web Tasarım hakkında bilgiler verilmektedir.

hakkında Alper Acarlı

Acarnet'te Entrepreneur

Bu Yazıya da Bakabilirsiniz

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı(UX) Nedir?

Kullanıcıların gerek ziyaret ettiği siteler, gerek kullandığı uygulamalar onların işlerini kolaylaştırmak ve onlara daha iyi …

4 yorumlar

 1. Makaleniz çok güzel anlatışmış, fakat bir sorum olucaktı seo uyumlu web tasarım nasıl yapılır şeklinde de bir makale yazabilirmisiniz lütfen ?

 2. Merhaba Acarnet;

  Benim bisiklet yedek parçası satan bir işletmem var ve bir yazılım firması bir seferliğine ve sürekli olarak devam edecek seo hizmeti önerdi. Fiyat olarak tek seferlik bir seo hizmeti yapılıp sonrasında benim ilgilenmem gerektiği söylendi ama ben işimden dolayı zaman ayıramam bu konuda bana öneride bulunabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir